mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz
index 02b

Aktuálně

Oznámení o výsledku přijímacích zkoušek na Vyšší odbornou školu Tisk Email
Středa, 25 Září 2013 12:18

Oznámení o výsledcích přijímacích zkoušek (druhého kola) na Vyšší odbornou školu obalové techniky ze dne 25.9.2013 v příloze.

 
Začátek školního roku Tisk Email
Středa, 28 Srpen 2013 13:07

Školní rok pro žáky začne 2. září. Nastoupí všechny ročníky, včetně nových. Slavnostní uvítání nových ročníků nemáme tentokrát v tělocvičně, ale v městském kině v 9.00 hod. Přivítáme zde všechny první ročníky, tj. včetně VOŠ. Pro ostatní třídy platí začátek školního roku 2. září v 8.00 hod.

 
Třicáté narozeniny školy Tisk Email
Pátek, 02 Srpen 2013 07:53

narozky30

Zajímavé akce, které se nebudou znovu opakovat! Přijďte se poučit i pobavit! Bližší informace zde, registrace zde.

 
Pozvánka na přijímací zkoušku - druhé kolo Tisk Email
Pátek, 02 Srpen 2013 07:22

Druhé kolo přijímací zkoušky na Vyšší odbornou školu obalové techniky a Střední školu, p.o., obor 82 - 41 - N/09 Obalový a grafický design, se koná 25. 9. 2013 v 9.00 hod. v hlavní budově školy, Kostelní 134, Štětí

Přijímací zkouška se koná podle. § 94 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a § 2 vyhlášky č. 10/2005 Sb., o vyšším odborném vzdělávání ve znění pozdějších předpisů. Škola pořádá přijímací řízení, ve kterém se přijímá do zvoleného studijního oboru Vyšší odborné školy obalové techniky prvních 30 uchazečů. Přijímací zkouška bude obsahovat:

a) talentovou zkoušku ve škole (grafický návrh - max. 30 bodů)

c) hodnocení domácí tvorby (max. 30 bodů)

d) hodnocení znalostí uchazeče získaných ve středním vzdělávání (max. 5 bodů).

 

Celý článek...
 
Nadace ČEZ pomáhá i naší škole Tisk Email
Pondělí, 13 Květen 2013 21:08

logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-pngV současné době probíhá zásadní rekonstrukce budov školy v ulici Pivovarské a 1. Máje. Jejím hlavním účelem je kompletní zateplení školních budov, které čítá opravy střech, výměnu stávajících oken za plastová a nové omítky. Značně zanedbané budovy, které dříve náležely učilišti, se tak postupně oblékají do slušivého kabátu ve střihu korporátních barev VOŠ a SŠ obalové techniky, které můžete již pár let vidět též na zrekonstruovaném domově mládeže. Program obnovy nese název "Realizace úspor energie na škole VOŠ obalové techniky a SŠ Štětí" a je realizován Ústeckým krajem ve spolupráci s Nadací ČEZ, která poskytla 17 miliónů korun.

Celý článek...
 
Třicátiny naší školy Tisk Email
Úterý, 30 Duben 2013 19:25

logo panenkaAno, škola je tu opravdu 30 let! A jako správná třicátnice je plná života a určitě se s ní nebudete nudit;-) Přijďte s námi oslavit její třicítku! Kdy? První zářijový týden. Kde? V prostorách hlavní budovy v Kostelní ulici, v městském kině, v kulturním domě, v informačním centru, v parku před školou! Prostě celé město bude žít školou. Ať už jste naši absolventi, zaměstnanci či vás prostě jen zajímá, co se v naší škole děje, přijďte k nám! Těšíme se na vás a věříme, že nebudete litovat.

Stručný program:

2. - 5. září 2013 Série workshopů a zábavných akci Velkolepá nabídka pracovních dílen, přednášek a kurzů, ZDARMA! Staňte se fotografem, vytvořte si vlastní dílo z netradičních materiálů, nahlédněte do tajů práce s ručním papírem, nebo si naprogramujte robota! Přehled všech akcí ZDE.
2. - 6. září 2013 Dřevosympozium Na Husově náměstí (park před školou) pracovní dílny dřevosochařů. Můžete být svědky toho, jak se rodí umělecké dílo.
celé září Informační centrum města Štětí Výstava studentských prací oboru Obalový a grafický design
2. - 6. září 2013 Budova školy Vernisáž prostorových děl bývalých studentů oboru Obalový a grafický design
5. září od 9.00 hod.
Kino Štětí Obalový kongres VOŠ a SŠ Štětí. Setkání odborné veřejnosti, zástupců firem z oblasti obalového designu. Nejmodernější trendy nejen v obalech. Program přednášek naleznete zde.
6. září od 17.00 hod. Kulturní dům města Štětí Slavnostní zakončení týdne oslav. Módní přehlídka, setkání všech přátel školy.

 

Na tomto místě se můžete předběžně registrovat, abychom mohli co nejlépe vyhovět vašim požadavkům. Moc se na vás těšíme. K registraci můžete též využít e-mailu info(zavináč)odbornaskola.cz, nebo telefonního čísla 411 152 000. Neváhejte a přijeďte do Štětí! Ubytování již není možné, kapacita našeho Domova mládeže již byla naplněna! Na ostatní akce se registrujte do neděle, 1. září, 24.00 hod.

 
Návštěva našich studentů v DPFA Akademiegruppe v Drážďanech a Chemnitz Tisk Email
Pondělí, 15 Duben 2013 15:15

V letošním školním roce jsme navázali spolupráci s německým školským partnerem DPFA Akademiegruppe, který spravuje školy v Lipsku, Drážďanech, Zhořelci, Chemnitz, Plauen a Zwickau. Naši maturanti a absolventi VOŠ mají tak jedinečnou možnost tříletého studia v Německu, které je financováno naším partnerem, resp. německou vládou. Kromě toho, že získají výborné znalosti německého jazyka (budou studovat společně s německými studenty) mají možnost de-facto pokračovat v oboru, kterému se věnovali na naší škole. Konkrétně se jedná o studijní obor informatika, jehož vzdělávací program čítá jak výuku hardware a software, tak programovací jazyky, webdesign, akademii CISCO a ORACLE. Výuka je realizována tzv. duálním systémem, tj. studenti tráví výuku nejen ve specializovaných učebnách a laboratořích, ale též přímo na praxích u výrobních závodů, telekomunikačních společností atd.

Celý článek...
 
Spolupráce naší školy s Univerzitou Hradec Králové Tisk Email
Pondělí, 15 Duben 2013 14:29

Spolupráce naší školy s Univerzitou Hradec Králové byla úspěšně zahájena třemi velmi zajímavými přednáškami. Nejprve jsme uvítali pana proděkana pro studijní záležitosti doc. Mgr. Tomáše Kozla, PhD., který se věnoval moderním přístupům a trendům v objektovém programování a mobilním technologiím, posléze jsme se nad tématem ochrany autorských práv na internetu zamýšleli s paní JUDr. Olgu Sovovou, PhD. z Ústavu sociální práce UHK. Přednášky univerzitních profesorů na půdě VOŠ obalové techniky a Střední školy ve Štětí jsou pro žáky cenné nejen z hlediska vysoké profesionality a aktuálnosti volených témat, ale též z důvodu zamyšlení nad jejich dalšími možnostmi studia, např. na jedné z fakult Univerzity Hradec Králové.

 
Podpora volnočasových aktivit mládeže ve Štětí Tisk Email
Pátek, 29 Březen 2013 13:48

Kvalitní volnočasové aktivity pro naše žáky jsou dlouhodobou prioritou školy. Proto jsme se rozhodli rozšířit tento záměr i mimo školu, tj. nabídnout dětem z města Štětí, které v současné chvíli navštěvují např. některou ze zdejších základních škol, možnost kvalitního trávení volného času v Technickém klubu mládeže při naší škole. Jsme velice potěšeni, že na zakoupení některého technického vybavení přispělo i město Štětí, a to částkou 35 tisíc Kč v rámci svého grantového programu. 

Nechceme nabídkou svých volnočasových aktivit „konkurovat“ ostatním organizacím v rámci města Štětí. Naopak bychom rádi vyplnili mezeru a poskytli možnosti, kterými naše škola disponuje. Jedná se zejména o fundované lektory a slušné technické vybavení, jehož pořizování by bylo pro jiné organizace zajisté finančně náročné.

První aktivitou, kterou nabídneme, bude dílna robotiky a elektrotechniky. Příprava na technické profese je totiž v našem státě dlouhodobě podceňovaným tématem a škola by tak ráda přispěla k popularizaci těchto disciplín a podchytila zájem mladých lidí v oblastech elektrotechniky, mechatroniky a informatiky.

 

 
Od preformy k vyfukování na plnící lince Tisk Email
Neděle, 10 Březen 2013 21:14

I když se na obalové technice soustřeďujeme nejvíce na výrobu lepenkových a papírových obalů, nezanedbáváme ani ostatní materiály. Hned na počátku března se studenti 3. O VOŠ a 3. D SŠ zúčastnili jednodenní exkurze do dvou podniků, které se zabývají výrobou PET obalů. Prvním z nich byl jeden z největších výrobců preforem společnost Retal, druhý byl nápojářský gigant Coca Cola.

Celý článek...
 
Druhé kolo talentových zkoušek Tisk Email
Pátek, 08 Březen 2013 18:00

V příloze naleznete výsledky druhého kola talentových zkoušek pro obor Design interiéru a nábytku, konaných 9.3.2013.

Stáhněte zde.

 
Únorové akce na „obalovce“ Tisk Email
Neděle, 03 Březen 2013 20:21

V únoru na VOŠ (a částečně i „D“ obalovém bloku SŠ), vzhledem k začátku semestru a následných jarních prázdninách, proběhlo jen několik externích akcí.

Celý článek...
 
Přijímací řízení do studijíních a učebních oborů Tisk Email
Čtvrtek, 07 Únor 2013 00:00

Neváhejte a rozšiřte naše řady!

Čtyřletý maturitní obor s talentovou zkouškou:

Design interiéru a nábytku

  • Termín přijímání přihlášek do druhého kola přijímcího řízení 26. 2. 2013
  • Termín přijímacího řízení s talentovou zkouškou 8. 3. 2013

Poznámka: Přihláška na druhé kolo talentových zkoušek se nezapočítává do zákonem stanoveného počtu dvou přihlášek pro první kolo přijímacího řízení. Přihlášku můžete stáhnout zde.

Bližší informace o novém studijním oboru naleznete zde. Podmínky přijímacího řízení (talentové zkoušky) na obor Design interiéru a nábytku můžete číst zde.

 

Čtyřleté maturitní obory:

Obalová technika - obalový a grafický design

Bližší informace o jedinečném studijním oboru s možností širokého uplatnění naleznete zde.

Informační technologie - počítačové sítě, virtualizace a cloud computing

Bližsí informace o tomto novém, perspektivním oboru naleznete zde.

Informační technologie - webdesign

Bližsí informace o tomto novém, perspektivním oboru naleznete zde.

Informační technologie - management informačních systémů

Bližsí informace o tomto novém, perspektivním oboru naleznete zde.

Mechanik elektrotechnik - digitální technika a mechatronika, robotika

Bližší informce o náročném, ale prakticky zaměřeném a perspektivním oboru naleznete zde.

  • termín přijímání přihlášek na výše uvedené obory do 15. 3. 2013.
  • pilotní přijímací zkoušky z obecných studijních předpokladů se konají ve dnech 22. a 23. 4. od 9 do 10.30 hod.
  • uchazeč si zvolí termín a s přihláškou oznámí škole, který den se přijímacích zkoušek zúčastní (může napsat i na přihlášku)
  • pokud má uchazeč obě přihlášky do oborů naší školy, musí se účastnit obou testů
  • pokud uchazeč žádá zohlednění nějakého handicapu, musí s přihláškou dodat posudek pedagogicko-psychologické poradny

Tříleté učební obory s možností navazujícího studia zakončeného maturitní zkouškou:

Truhlář

Informace o zajímavém oboru s velmi dobrým zázemím a možností pokračujícího maturitního studia v oboru Design interiéru a nábytku naleznete zde. Kde jinde získáte výuční list s možností kreativního zázemí odborně vedeného designérského ateliéru?

Elektrikář inteligentních elektroinstalací

  • Termín přijímání přihlášek do 15. 3. 2013

Nevíte, co je tzv. inteligentní elektroinstalace? Stáhněte si informační leták (PDF, 12 MB) o zcela ojedinělém, nejmodernějším učebním oboru. Znalosti zde získané budou za několik let bezpodmínečně nutné pro každého, kdo se chce v tomto zajímavém oboru orientovat. Pokud elektrikářem, tak u nás!


Podmínky přijímacího řízení můžete číst zde.

 
VOŠ obalové techniky a SŠ partnerskou školou Univerzity Hradec Králové Tisk Email
Pátek, 01 Únor 2013 16:59

logotyp novyRok 2013 je pro naši školu nejen rokem jubilejním, ale též rokem zahájení spolupráce s Univerzitou Hradec Králové. Jsme velice potěšeni, že můžeme být tzv. Partnerskou školou UHK. Univerzita a její fakulty vytvořily nabídku odborných aktivit pro středoškolské studenty, jež zahrnuje přednášky z různých společenskovědních, přírodovědných a technických oborů, odborné exkurze na jednotlivá fakultní pracoviště a konzultace účastníkům odborných studentských soutěží.

Celý článek...
 
Nové učební a studijní obory na naší škole Tisk Email
Neděle, 21 Říjen 2012 11:25

Jsme pořád o krok vpřed a naše možnosti jsou otevřené! Nabízíme vám 30letou tradici a vysokou úroveň. Protože chceme naši školu neustále zdokonalovat a inovovat možnosti studia, nabízíme vám zcela nové studijní programy.

Stávající učební a studijní programy Truhlář, Obalová technika, Mechanik - elektrotechnik a Obalový a grafický design (VOŠ) naleznete v hlavním menu, resp. v horním banneru tohoto webu.

 

Kód oboru

Název školního vzdělávacího programu

Doba studia

Zakončení

Forma

 18-20-M/01

Informační technologie – počítačové sítě, virtualizace a cloud computing

4

Maturitní zkouškou

Denní

 18-20-M/01

Informační technologie – webdesign

4

Maturitní zkouškou

Denní

 18-20-M/01

Informační technologie – management informačních systémů

4

Maturitní zkouškou

Denní

 82-41-M/11

Design interiéru a nábytku

4

Maturitní zkouškou

Denní

 26-51-H/01

Elektrikář

3

Výučním listem

Denní

Po kliknutí do názvu příslušného oboru můžete číst další podrobnosti

Výsledky talentových zkoušek ze dne 14. 1. 2013 jsou uveřejněny níže na tomto webu. Druhé kolo talentových zkoušek bude vyhlášeno.

 
Den otevřených dveří zaznamenal zvýšený zájem o školu Tisk Email
Úterý, 15 Leden 2013 10:14

Den otevřených dveří, konaný 10. 1. 2013, zaznamenal značný zájem o nové i stávající studijní obory. K vidění byla řada věcí, které při minulém dni otevřených dveří ještě nebyly k dispozici. Jako perličku můžeme zmínit zcela nový předváděcí automobil, nazvaný "Dům na kolech", fungující jako pojízdná elektrotechnická laboratoř inteligentních elektroinstalací. Zde si mohli všichni zájemci detailně prohlédnout a vyzkoušet nejmodernější technologie v oblasti inteligentní elektrotechniky, které budou na škole vyučovány díky započetí intenzívní spolupráce školy a firmy ELKO EP, jež je významným leaderem právě v oblasti inteligentních elektroinstalací a v anketě Firma roku 2012 získala pestižní druhé místo. Škola buduje novou učebnu inteligentních elektroinstalací, založenou na panelech iNELS. Díky této spolupráci tak může nabídnout špičkové technické zázemí jak pro nový obor Elektrikář inteligentních elektroinstalací, tak Mechatronik. Velmi zajímavý byl též „souboj“ robotů. U zrodu jednoho z nich stál náš pedagog informačních technologií, druhý je dílem studentů čtvrtého ročníku.

Celý článek...
 
Novinky pro rok 2013 Tisk Email
Neděle, 23 Prosinec 2012 18:49

Do roku 2013 vstupuje škola s řadou novinek a vylepšení. Můžete se o tom přesvědčit hned 10. ledna 2013 od 9.00 do 16.00 hod., kdy pořádáme DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Uvidíte nejen prezentaci stávajících a nových oborů, ale též špičkové vybavení firmy iNELS ELKO EP, která byla vyhlášena druhou nejlepší firmou v ČR. Shlédnete možnosti inteligentní elektroinstalace přímo v předváděcím voze, který bude k dispozici na parkovišti školy. Zmíněné technologie budou součástí učeben pro předměty Mechatronik a Elektrikář, čímž se škola zařadí po boku nejlépe vybavených školských pracovišť v ČR.

Další novinkou je započetí spolupráce s Univerzitou Hradec Králové, Fakultou informatiky a managementu. Stáváme se tzv. Partnerskou školou, díky čemuž uvítáme v rámci našich studijních oborů přednášející profesory zmíněné univerzity. Žáci technických oborů tak budou mít k dispozici profesionální zázemí a dostatečnou motivaci k dalšímu vysokoškolskému studiu.

Všem našim studentům, příznivcům a spolupracovníkům přejeme krásné prožití vánočních svátků a do nového roku vše nejlepší v osobním i profesním životě.

 
Škola slaví úspěch v oblasti robotiky. Studenti přivezli z Liberce čtvrté místo Tisk Email
Pondělí, 17 Prosinec 2012 22:06

Studenti naší školy se v pátek 14. prosince zúčastnili robotického klání Kyberrobot 2012 na technické univerzitě v Liberci. V konkurenci ostatních škol se v kategorii Libovolný robot – střední školy umístili na čtvrtém místě. Soutěže se naše škola zúčastnila poprvé; díky našim studentům a jejich robotu v Liberci zapůsobila silným dojmem, a proto se na další ročník opět bude snažit vyslat svůj soutěžní tým.

Celý článek...
 
Klauzury ve společenském sále ve Štětí Tisk Email
Čtvrtek, 13 Prosinec 2012 21:46

V pondělí 10.12. proběhly každoroční klauzury druhého ročníku VOŠ. Letos již byly po třetí ve společné režii školy a významné designerské společnosti Fiala&Šebek Visual Communication.

Celý článek...
 
Tiskové techniky v OTK Tisk Email
Neděle, 09 Prosinec 2012 15:43

V pátek 7. 12. se studenti 2. O zúčastnili odborné exkurze v Obchodních tiskárnách Kolín. Výhodou této akce je fakt, že v OTK se mají studenti možnost setkat se všemi tiskovými technikami využívanými v oblasti potisku obalů, navíc na konci zimního semestru je již tato látka kompletně probrána a studentům by praktické ukázky měly pomoci před vlastní přípravou před zkouškovým obdobím.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 8 z 15