mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz
index 02b

Aktuálně

Nejlepší absolventi ve švýcarském BOBStu Tisk Email
Pátek, 31 Srpen 2012 18:35

Spolupráce mezi společností BOBST a VOŠ obalové techniky a SŠ trvá již 5 let. Za tu dobu se stalo již zvykem, že se studenti nejen seznamují s nejžhavějšími novinkami tohoto švýcarského giganta (současná „jednička“ na světovém trhu se zpracovatelskými stroji na výrobu lepenkových obalů), ale na závěr bloku externích přednášek musí prokázat i určité znalosti v podobě úspěšně složeného testu, tedy pro školu i BOBST zpětnou vazbu v externí výuce. Přednášky i testy tradičně pečlivě připravil i zrealizoval zástupce firmy Ing. J. Nykl. Testy jsou vždy standardním způsobem vyhodnocovány, a dva nejlepší studenti (tedy přesněji studentky, což je výzvou pro pány z letošních koncových ročníků) z VOŠ a SŠ jedou v létě na náklady firmy na exkurzi do švýcarského Laussanne, kde, na břehu Ženevského jezera (správněji Lac Léman), společnost sídlí. 

Celý článek...
 
Zahájení školního roku Tisk Email
Pátek, 24 Srpen 2012 07:17

Zahájení školního roku 2012 / 2013

Pro žáky prvních ročníků střední školy 3. září 2012 od 9.00 hod. v tělocvičně školy v Pivovarské ulici, pro ostatní žáky střední školy 3. září 2012 od 8.00 hod. dle rozvrhu, pro studenty prvního ročníku vyšší odborné školy 10. září 2012 od 8.00 hod. v hlavní budově v Kostelní ulici, pro ostatní studenty VOŠ 3. září 2012 od 10.00 hod. dle rozvrhu.

V případě, že se někteří žáci prvních ročníků SŠ dostaví ráno 3. září 2012 do hlavní budovy v Kostelní ulici, budou převedeni zástupci školy v 8.30 hod. do ulice Pivovarské.

 
Burza učebnic Tisk Email
Čtvrtek, 16 Srpen 2012 16:03

Dne 3. 9. 2012 se bude konat burza učebnic. Zde můžete pořídit veškeré učebnice za minimální ceny a samozřejmě též své učebnice prodat. Informace je zajisté zajímavá i pro žáky prvních ročníků, kteří do naší školy teprve nastoupí. Burza se koná v budově v Pivovarské ulici, v učebně č. 12 od 8.30 do 13.30 hod.

Výdej peněz z prodaných učebnic bude 10. 9. 2012 na témže místě, v čase od 8.30 do 12.00 hod.  Kdo si peníze nestihne vyzvednout v tomto čase, může kdykoli v pracovní době školní knihovny v hlavní budově školy, Kostelní 134, v čase od 7.30 do 13.30 hod.

 
Chceme žít s vámi Tisk Email
Neděle, 10 Červen 2012 14:57

Třída 1.O VOŠ se zúčastnila dne 24. 4. 2012 charitativního koncertu „Chceme žít s vámi“. Žáci jako dobrovolníci pomohli  s přípravami a v průběhu celé akce byli vždy po ruce a ještě u toho stihli udělat průzkum trhu o obalech a jejich třídění, s malými i velkými  účastníky s různými handicapy.

Celý článek...
 
Druhé kolo přijímacích zkoušek VOŠ Tisk Email
Čtvrtek, 07 Červen 2012 19:56

Upozorňujeme zájemce o studium na vyšší odborné škole, že druhé kolo přijímacích zkoušek se bude konat dne 24. září 2012!

alt

 
Fit for Europe - Řecko Tisk Email
Úterý, 22 Květen 2012 21:29

 

Ve dnech 30.4. – 7.5.2012 proběhla v rámci evropského programu LLP COMENIUS PARTNERSTVÍ ŠKOL cesta 8 žáků naší školy na řecký ostrov Corfu.
Čeští studenti žili v rodinách žáčků zdejší střední školy, poznávali krásy ostrova a pracovali ve škole na projektu s názvem FIT FOR EUROPE.

 

Celý článek...
 
Fit for Europe - Nizozemí Tisk Email
Úterý, 22 Květen 2012 21:04

Ve dnech 22. – 29.4.2012 proběhla v rámci evropského programu LLP COMENIUS PARTNERSTVÍ ŠKOL cesta 11 žáků naší školy do města Zaltbomelu v Nizozemí. Čeští studenti žili v rodinách žáčků zdejšího gymnázia, poznávali krásy holandského venkova a pracovali ve škole na projektu s názvem FIT FOR EUROPE.

 

Celý článek...
 
Už víme, kdo pojede do švýcarského Laussanne Tisk Email
Pondělí, 30 Duben 2012 21:41

V polovině dubna proběhlo vyhodnocení testu z externích přednášek na téma : Zpracovatelské stroje BOBST. Přednášky v letošním školním roce vedl již tradičně Ing. J. Nykl, který byl rovněž zadavatelem testu. Testování se zúčastnili studenti z 3. O a 4. D. Nejlépe hodnocenou studentkou z VOŠ byla Lucie Bryscejnová,  za  střední školu dosáhla nejlepšího výsledku Jana Hálová.

Celý článek...
 
VOŠ obalové techniky se v dubnu aktivně účastní celorepublikových i mezinárodních konferencí Tisk Email
Úterý, 10 Duben 2012 15:15

4. 4 – 5. 4. se VOŠ obalové techniky a SŠ zúčastnila mezinárodního semináře „Lepenky, obaly – užitečné novinky“ (program semináře stáhnete ZDE), který proběhl ve Western Park Boskovice.  Seminář byl zaměřen jak na prvovýrobce materiálů, tak na zpracovatele, tedy výrobce obalů.  Přednášející byli z řady evropských firem, asociací a organizací:  SPPC,  APPC, VOŠ OT a SŠ Štětí, Euro Waste, Civest Slovakia, BOBST GROUP Central Europe, Metodické centrum odstraňování bariér SONS, Palm Gruppe, PTS Heidenau a VÚPC Bratislava.

Celý článek...
 
Studenti VOŠ na návštěvě v Brně Tisk Email
Středa, 28 Březen 2012 15:37

Studenti 3. O a výběr studentů z 3.D se 27. 3. zúčastnili v rámci předmětu obalová a tiskové techniky zajímavé exkurze v brněnském Top Tisk Obaly. Společnost je známa výrobou atraktivních špičkových obalů, které dokáže zušlechtit nejrůznějšími technologiemi, jako je reliéfní ražba, UV lak, metalické fólie, efektový lak, metalické barvy aj.

Celý článek...
 
Výlet žáků školy do jižní Anglie a do Londýna Tisk Email
Úterý, 27 Březen 2012 19:07

Ve dnech 19. – 23.3.2012 proběhl výlet žáků školy do jižní Anglie a do Londýna.

Celý článek...
 
Na veletrhu Reklama & Polygraf Tisk Email
Čtvrtek, 22 Březen 2012 21:04

Studenti tříd 1. O, 3. D a 3. O se zúčastnili v předposledním březnovém týdnu známého veletrhu Reklama & Polygraf v Praze. I když letos škola na rozdíl od předchozích let, na veletrhu neměla vlastní stánek, umožnila účast téměř 100 studentům z oboru obalová technika (SŠ) a grafický a obalový design (VOŠ) na této polygraficko – reklamní akci, která patří v tomto segmentu mezi nejvýznamnější v ČR.

Celý článek...
 
Focus on pre press Tisk Email
Sobota, 10 Březen 2012 18:06

V prvním březnovém týdnu proběhla pro studenty VOŠ přednáška na téma Předtisková příprava v praxi, kterou pro školu zajistila společnost Panflex, známý výrobce flexotiskových štočků, se kterým škola již delší dobu spolupracuje.

 

Celý článek...
 
Na Embaxu v Brně Tisk Email
Sobota, 10 Březen 2012 17:54

Na přelomu února a března na brněnském výstavišti proběhl tuzemský pro obaláře oborově  nejvýznamnější veletrh, Embax zaměřený na výrobu obalů, značení a související technologie.

Celý článek...
 
Exkurze v zasněženém únoru Tisk Email
Úterý, 21 Únor 2012 21:25

Vzhledem k délce nejkratšího měsíce, ve kterém byly navíc ještě i týdenní prázdniny, pořádala škola pro obaláře pouze 2 exkurze.

Celý článek...
 
Ukončení projektu s Unipapem Tisk Email
Úterý, 21 Únor 2012 20:51
Začátek semestru studenti z  3. O VOŠ  zahájili příjemně, předáváním cen za nejlepší projekty společné práce VOŠ  a UNIPAP a. s. Práce na téma přepravní balení byla velmi náročným projektem zvláště pro ty, kteří se profilují spíše jako výtvarníci. Přesto se při závěrečném hodnocení shodli, jak učitelé odborných předmětů, tak i zástupci firmy UNIPAP, že vysloveně slabá práce mezi odevzdanými nebyla žádná. Studenti splnili všechny body zadání, důraz byl především na vhodný výběr materiálu a konstrukci. Ta měla splňovat jak logistické zadání, tak se řídit i materiálovou prevencí – minimalistikou. Funkční zafixování a stanovení deformačních zón bylo další samozřejmostí projektu.
V únoru, po zkouškovém období, již studenty čekalo pouze ocenění nejlepších prací. Ceny, včetně diplomů přivezla zástupkyně firmy UNIPAP, Ing. Iva Nehybová (vedoucí sekretariátu GŘ, manažer marketingu, lidské zdroje).
A i přesto, že se jednalo o týmovou práci, společnost UNIPAP byla velkorysá, ocenění nebylo pro skupinu, ale pro každého člena zvlášť. Hlavním oceněním byly I Pad  přehrávače, dalšími cenami byly USB disky, pro třetí místa společnost věnovala ceny v podobě svých firemních propagačních předmětů. Všem oceněným byly pochopitelně zhotoveny i diplomy. Společnost UNIPAP navíc přislíbila podobnou formu spolupráce i v příštím školním roce, takže se uvidí, zda příští ročník svými technickými nápady a kreativitou překoná ten letošní či nikoli.  
 
Výhody výuky IT na škole ve Štětí Tisk Email
Neděle, 19 Prosinec 2010 11:42

Škola ve Štětí nabízí studijní obor Informační technologie se dvěma zaměřeními - jako

a) správce počítačové sítě

b) Informatika v ekonomice (zaměřené zčásti i na ekonomiku).

  • nezbytným vybavením ve škole je mj. výuka v hardwarové laboratoři, kde se žáci zabývají nejen stavbou počítače (to ale  již umí žáci ZŠ), ale také konfigurací switchů, hubů nebo routerů, a také problematikou a simulací počítačových sítí.
  • žáci s opravdovým zájmem o informační technologie mohou získat certifikát fy Cisco. Na škole existuje již dlouho Cisco Academy s kvalifikovaným lektorem, kde žáci studují počítačové sítě v nepovinném předmětu. Výukové texty a testy jsou ovšem pod vedením lektora O. Chmelíka v anglickém jazyce...
  • zdaleka nejde o obor, kde se dává přednost Wordu nebo Excelu (to již opět umí na základní škole), viz otázky k profilové zkoušce k maturitě pro správce sítě:  http://www.odbornaskola.cz/joomla/images/stories/stredni/novamaturita/2012/2012/profilov%20mz%20itpdf.pdf
Celý článek...
 
Čím se liší obor obalová technika od jiných oborů a škol s grafickým designem? Tisk Email
Sobota, 18 Prosinec 2010 17:46
  • zaměření Obalový a grafický design se týká také konstrukčního, tedy obalového, designu. Proto naše zaměření není jen „umělecké", i když v prvním ročníku existuje předmět přípravné kreslení.
  • samozřejmě, že nejlepší kombinací je výtvarný talent a cítění se schopností konstrukčního designu, v našem případě designu obalů. To vytváří nejlepší předpoklady pro uplatnění, protože takových lidí není mnoho a firmy jim nabízejí nadstandardní odměny.

V této z jedné ze čtyřech učeben mohou žáci využívat profesionální sw za 40 mil.Kč Artios pro obalový a grafický design se vzorkovacím plotrem na vyřezávání vzorků obalů lepenek 

Celý článek...
 
Klauzury ve spojení s uznávanými designery Tisk Email
Pondělí, 19 Prosinec 2011 15:18

Klauzury ve spojení s uznávanými designery

V prosinci se konaly Klauzury studentů 2. O. Letos se již po druhé konaly novým způsobem. Na rozdíl od předchozích let byla témata určena nikoli školou, ale firmou.

Celý článek...
 
Zasněžená exkurze v Krkonoších Tisk Email
Čtvrtek, 12 Leden 2012 10:29

Na exkurzi do zasněžených Krkonoš

V první polovině prosince studenti 1. O VOŠ v rámci předmětu obalová technika absolvovali celodenní exkurzi, v jejímž průběhu navštívili 3 společnosti s velice rozdílným výrobním programem.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 15