mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz
Workshop v Riesa Efau v Drážďanech PDF Tisk Email

Ve dnech 18. – 20. listopadu se uskutečnil výtvarný workshop našich studentek a studentů VOŠ v ateliérech drážďanské organizace Riesa Efau. Workshopu se zúčastnil průřez studentů od prvního do třetího ročníku a tři studentky Kunstpädagogik - Technische Universität Dresden. Studentky a studenti pracovali v sítotiskové dílně na společném projektu i autorských tiscích pod dohledem Mgr. BcA. Marka Rubce a mistra dílny Markuse Trage. Kromě práce v ateliéru také navštívili výstavu „Wohin gehen wir?“, která se zabývala směřováním městské kultury z pohledu středoevropských mladých umělců. Toto téma účastníce a účastníci workshopu ztvárnili také ve své práci. Kromě toho se zúčastnili projektu na dané téma v ulicích Drážďan se studentkou kurátorských studií Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a stážistky Riesa Efau Anežkou Koubkovou. Studentky a studentky si z workshopu odnesli kromě vlastních tisků i spoustu nových zážitků, poznatků, dovedností a přátelských kontaktů z nejbližšího německého velkoměsta.

DSC09188DSC09255

DSC09269DSC09305