mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz

AktuálněVýsledky přijímacího řízení do učebních oborů na školní rok 2019/20 PDF Tisk Email

V příloze naleznete výsledky přijímacího řízení do učebních oborů na školní rok 2019/20:

výsledky

 
Rozpisy MZ - jaro 2019 PDF Tisk Email

MZ - jaro 2019

V přílohách jsou rozpisy maturitních zkoušek jednotlivých tříd:

4. D

4. N

4. I

4. IM-IT

4. IM-ME

 
Obalový a grafický design ve Štětí ve spolupráci s Mondi nabízí nejmodernější studium oboru v zemi PDF Tisk Email

Obalový a grafický design ve Štětí ve spolupráci s Mondi nabízí nejmodernější studium oboru v zemi

Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola ve Štětí má za sebou již třicetiletou historii, ale nikdy neposkytovala svým studentům takový komfort, jako nyní. Kromě toho, že se výuka odehrává ve zcela nových, klimatizovaných a moderně vybavených prostorách, včetně dvou špičkových ateliérů, je k dispozici též úžasné technické zázemí. Jmenujme např. chemickou laboratoř, která byla vybudována za finanční podpory společnosti Mondi, stejně tak jako strojové vybavení, které není obvyklé pro specializované firmy, natož školy. Konkrétně se jedná o pracoviště digitálního tisku, obsahující produkční tiskové stroje Xerox Iridesse (tisk CMYK + lak + variantně stříbrná / zlatá), Xerox C75 (tisk CMYK), flatbet UV tisk Effetec, umožňující potisknout jakýkoli materiál), digitální fotostudio, dílnu s průmyslovým CO2 laserem, učebnu obalové techniky s plotrem Kongsberg se stolem o délce 4 m, a učebnu řezané reklamy též s plotrem Kongsberg, vybaveným frézovací hlavou. Kromě toho škola vlastní softwarové licence od společností Adobe, Esko Artios či Sirma EngView. Součástí rekonstrukce školy je i dodávka 90 ks. špičkově vybavených počítačových stanic a jedno pracoviště s hardwarově kalibrovaným displejem včetně kolorimetrů a spektrálních fotometrů.

Obalová technika, vyučovaná ve Štětí, má tak ambice stát se nejen moderně vybavenou školou a maximálním zázemím pro studenty, ale též pracovištěm, které se bude podílet na výzkumu a vývoji obalových řešení, a to ve spolupráci s klíčovými leadery na trhu práce. Praktické maturitní zkoušky, stejně tak jako absolutoria na vyšší odborné škole, jsou připravována v úzké spolupráci se zaměstnavateli, takže práce, na kterých žáci a studenti školy pracují, mají přímou návaznost na praxi. Doslova pomyslnou třešinkou na dortu je pak příslib každému ze žáků a studentů, který zdárně absolvuje studium na této škole, získání zajímavé pracovní pozice u některé ze spolupracujících firem, mezi které patří i společnost Mondi.

 
Druhé kolo talentové zkoušky Design interiéru PDF Tisk Email

Vyhlašujeme druhé kolo přijímacího řízení formou talentové zkoušky do oboru 82-41-M/11 Design interiéru (školní vzdělávací program s názvem Design interiéru a nábytku).

Termín talentové zoušky je stanoven na pondělí 8. dubna 2019. Přihlášky podávejte do 5. dubna 2019.

K přihlášce není potřeba lékařská kontrola.

Celý článek...
 
1. kolo příjímacího řízení VOŠ 2019 - 2020 PDF Tisk Email

1. kolo přijímacích zkoušek do oboru Obalový a grafický design (82-41-N/09) na školní rok 2019/20 se koná v pondělí 24. června 2019 od 9.00 hod. v budově školy v ulici Pivovarská 594 ve Štětí. Termín zaslání přihlášek: do 21. června 2019.

Přijímací řízení proběhne formou talentové zkoušky na místě a prezentací a hodnocením 3-5 vlastních prací. U přijímací zkoušky se nepředpokládá znalost obalového designu.

Uchazeč by měl prokázat schopnost pracovat s danou plochou (formátem). Zvládnoutí celkovou kompozici výtvarného návrhu, vhodně umístit dominantní grafický prvek, doplněný vedlejšími prvky.

  • Prokázat základní znalost kaligrafie a práci s textem.
  • Pracovat s vlastním originálním námětem kompozice.
  • Vyjádřit ideu kresebně a barevně.
  • Být kreativní graficky a slovně.
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 27