mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Fotogalerie a video Exkurze ve sklárnách O-I Avirunion Dubí u Teplic
Exkurze ve sklárnách O-I Avirunion Dubí u Teplic PDF Tisk Email

Studenti 4. D a 2. D v rámci výuky obalové techniky navštívili 23.10. 08 sklárny  O-I Avirunion v Dubí u Teplic. Zde se seznámili s kompletní výrobou nápojového skla od zpracování výběrových skleněných střepů, tavení a formování skla do forem, až po čištění, dezinfekci a  vytváření paletové jednotky. Vedle klasických láhví vzbudily zasloužený zájem i dnes tolik upřednostňované láhve s embossingem. Protože i láhve se často balí ještě do skupinových obalů především z vlnité lepenky, na zpáteční cestě jsme se studenty navštívili i výrobnu kartonáže, severočeskou firmu Tabupack.