mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Podpora volnočasových aktivit mládeže ve Štětí
Podpora volnočasových aktivit mládeže ve Štětí Tisk Email
Pátek, 29 Březen 2013 13:48

Kvalitní volnočasové aktivity pro naše žáky jsou dlouhodobou prioritou školy. Proto jsme se rozhodli rozšířit tento záměr i mimo školu, tj. nabídnout dětem z města Štětí, které v současné chvíli navštěvují např. některou ze zdejších základních škol, možnost kvalitního trávení volného času v Technickém klubu mládeže při naší škole. Jsme velice potěšeni, že na zakoupení některého technického vybavení přispělo i město Štětí, a to částkou 35 tisíc Kč v rámci svého grantového programu.

Nechceme nabídkou svých volnočasových aktivit „konkurovat“ ostatním organizacím v rámci města Štětí. Naopak bychom rádi vyplnili mezeru a poskytli možnosti, kterými naše škola disponuje. Jedná se zejména o fundované lektory a slušné technické vybavení, jehož pořizování by bylo pro jiné organizace zajisté finančně náročné.

První aktivitou, kterou nabídneme, bude dílna robotiky a elektrotechniky. Příprava na technické profese je totiž v našem státě dlouhodobě podceňovaným tématem a škola by tak ráda přispěla k popularizaci těchto disciplín a podchytila zájem mladých lidí v oblastech elektrotechniky, mechatroniky a informatiky.