mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Březen a duben bohatý na "obalové" zážitky
Březen a duben bohatý na "obalové" zážitky Tisk Email
Pátek, 09 Květen 2014 14:23

Březen a duben bohatý na "obalové" zážitky

Zatímco veletrhu Embax Print se škola zúčastnila pouze na společném stánku s APPC (díky vstřícnosti asociace) a presentovala se pomocí zástupců školy na Studentském fóru, v nadcházejících jarních měsících se studenti VOŠ opět vedle klasické výuky účastnili i mnohých dalších externích akcí.

Jako každé jaro, se i v tom letošním jelo na spojenou exkurzi do Retalu (výroba PET preforem) a Coca Coly (výroba a stáčení nápojů do skla, plechu i PET láhví). V rámci předmětu obalová technika navštívili studenti 1.O i Mondi. Nikoli však výrobu papíru či papírových pytlů, ale část Mondi Coating, kde se vyrábí vícevrstvé kompozitní materiály z papíru, plastů i hliníku. V dubnu studenti VOŠ i s některými mladšími spolužáky ze SŠ se vyrazili podívat do společnosti Multivac jak lze balit potraviny (především maso a sýry) v různých typech MAP atmosféry. Vzhledem k tomu, že obaly přináší i odpady, dalším cílem byla exkurze do PTP Group na recyklaci PET láhví.
Akce probíhaly i v samotné škole. Dokončil se cyklus přednášek BOBST, které již několik let realizuje zástupce firmy Ing. J. Nykl, a následovalo tradiční testování. Best of best jedou jako vždy v létě do Švýcarska na náklady firmy. Jména již známe - Adéla Koubková a Michaela Máslová (tedy ani letos se nepodařilo, aby studenti/muži byli lepší...). Další zajímavou přednáškou v dubnu byla i presentace o vlastnostech a možnostech využití odtrhávacích, lepících a dalších typů pásek v konstrukci obalů, kterou pro nás připravil jeden z leaderů v tomto sortimentu, společnost tesa. Jedna z nejlépe hodnocených exkurzí proběhla ve školícím centru Repromat - vedle dopoledního bloku přednášek, následoval odpolední blok praktické práce na strojích HP Indigo, chytří studenti nezaváhali a využili možnosti zdarma natisknout si vlastní reálné projekty k závěrečným ABS.

mult1  rep1 rep2           jlov1