mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Stáváme se fakultní školou
Stáváme se fakultní školou Tisk Email
Úterý, 16 Červen 2015 13:05

V pondělí 15. 6. 2015 od 10.00 hod. se konalo v hlavní budově školy slavnostní předání titulu Fakultní škola Přírodovědecké fakulty, katedry informatiky Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Titul byl škole předán na dobu pět let děkanem fakulty, Doc. RNDr. Jaroslavem Pavlíkem, CSc. za účasti proděkana pro studium RNDr. Martina Švece, Ph.D. a vedoucího katedry informatiky RNDr. Jiřího Škvora, Ph.D.

Jsme teprve druhá fakultní škola tohoto typu v kraji společně se SPŠ Resslova v Ústí nad Labem. Podmínky získání titulu byly velmi přísné a hlavním důvodem, proč se pro nás zmíněná VŠ rozhodla, jsou moderní obory v rámci IT, na které naváže ve svých Bc. programech.

Udělení titulu pro nás znamená především:

1. posílení dobrého jména (zvýšení zájmu o školu z řad kvalitních žáků)

2. intenzivní spolupráce s fakultou (přednášky pedagogů, soutěže pro žáky, návštěvy fakulty atd...)

3. dobré šance pro naše absolventy při umístění na zmíněnou VŠ

Převzetí titulu je samozřejmě zavazující. Je třeba nepovolit ve snaze dosahovat co nejlepších výsledků ve výuce, vytvořit tým kvalitních pracovníků - odborníků v oboru a snažit se být stále lepší.

Takže pokud chceš studovat informatiku, máš jasnou volbu - studuj na fakultní škole ve Štětí