mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Europassy na všech oborech
Europassy na všech oborech Tisk Email
Středa, 15 Červenec 2015 08:32

Každý žák učebního oboru, studijního oboru nebo student vyšší odborné školy od letošního školního roku 2014 / 2015 obdržel také Europass v českém, anglickém a německém jazyce. Díky tomu získají budoucí zaměstnavatelé v zahraničí přesný obraz o tom, jaký obor žák / student absolvoval a bude lépe uplatnitelný na tamním pracovním trhu. Vzhledem k poloze školy v Ústeckém kraji se tímto otevírají i zajímavé pracovní příležitosti v příhraničních oblastech.
Europass je soubor dokladů o vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech. Dokumenty Europassu poskytují zaměstnavatelům a vzdělávacím institucím přehledně informace o jejich držiteli ve všech jazycích států EU.