mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Klauzury hodnotili i profesionálové z oboru
index 02b
Klauzury hodnotili i profesionálové z oboru Tisk Email
Čtvrtek, 12 Prosinec 2013 09:52


Zatímco klauzury u druhého ročníku byly zaměřeny na grafiku (témata design obalů na snacky, energy drinky či polévky s dětskými motivy), třetí ročník řešil především konstrukci obalu a fixace v rámci mezioperačního balení (témata balení vrtaček, varných konvic, návrh paletboxu), kde nechyběla ani optimalizace ložení na paletu a následný návrh kontejnerizace.
Témata pro 2. ročník byla vypracována se známou designérskou firmou Fiala & Šebek (v porotě za firmu zasedl pan Jiří Fiala a paní Markéta Fialová), konstruktérská problematika s významným výrobcem přepravního balení, společností Unipap a.s.  (za firmu Ing. Iva Nehybová, HR&PR manager  a konstruktérka firmy Alice Havlínová, která, jen mimochodem, je nejen držitelkou cen Obal roku, ale i bývalou absolventkou zdejší školy!). Zajímavé je, že obě firmy hodnotily klauzury za jedny z nejzdařilejších v historii spolupráce. Vedle závěrečných hodnocení nechyběla ani odměna pro nejlepší  týmy. Ty budou mít možnost vykonávat celosemestrální praxi ve firmě Fiala&Šebek.  Letošním nejlepším konstruktérským  „týmem“ z 3.O byl ohodnocen nejen ipadem, ale i lístky do multikina dle vlastního výběru.  Ceny se rozdávaly až do 4. místa a protože práce byly na vysoké úrovni prakticky všechny, ostatní budou mít vzpomínku na akci v podobě firemního trika a vánočního stromečku….
Zajímavostí letošních technických klauzur ve 3.O byl i dobrovolník ze 4.D, Jakub Renz který zdatně starším spolužákům konkuroval a to dokonce tak, že byl porotou ve velké konkurenci kvalitních prací ohodnocen jako třetí nejlepší!

alt               alt

alt    alt

 

alt