mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Studenti VOŠ v říjnu v "terénu" i na kongrese
index 02b
Studenti VOŠ v říjnu v "terénu" i na kongrese Tisk Email
Středa, 12 Listopad 2014 21:46

V říjnu již je zimní semestr plně rozjetý nejen ve škole, ale i ve smyslu vedlejších aktivit, které doplňují studijní program. Pro 3.O společně s maturanty byl zahájen v pořadí již 6. ročník seminářů na téma Zpracovatelské stroje BOBST, které pečlivě připravuje zástupce firmy Ing. J. Nykl. V rámci externích akcí se maturitní ročník 4.D a 4 IM zúčastnil i presentace ERP SW Pro Direct a v druhé polovině listopadu si zástupce firmy Ing. L. Zákravský přijede zkontrolovat, jak dobře si dokáží poradit se zadáním objednávky. Pro 2.O již proběhly 2 celodenní semináře na přípravu klauzur včetně konzultací ve spolupráci s firmou Fiala&Šebek. 3.O se díky spoluzafinancování od firmy Unipap podívala na 2dny do Východních Čech a kromě jmenované firmy, navštívila i výrobnu skládaček, společnost Bauch&Navrátil. Nechyběla ani kultura v podobě návštěvy zámku v Opočně, muzea v Hradci Králové či prohlídky Nového Města nad Metují. Zároveň však studenti vedle exkurzí dostali od firmy Unipap klauzurní zadání na téma Přepravní balení. Hodnocení obou klauzur bude veřejné a proběhne počátkem prosince, a již teď vypadá, že je nač se těšit.
Výběr studentů 2.O se zúčastnil kongresu Obalko 2014, včetně večerního společenského rautu. Zajímavé přednášky z oblasti balení potravin, nápojů, farmacie či logistiky studentům určitě pomohly k rozšíření jejich obzorů.
Bohatý na zážitky bude i listopad, kdy nás čeká např. návštěva veletrhu Emballage v Paříži či účast na Obalovém Galavečeru včetně slavnostního předávání cen národní soutěže Obal roku 2014.

p5310097   p5300091   dsc 1737   p5250092