mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Studenti VOŠ i SŠ obalové techniky ve francouzské metropoli
index 02b
Studenti VOŠ i SŠ obalové techniky ve francouzské metropoli Tisk Email
Středa, 19 Listopad 2014 23:56

Studenti mohli obdivovat snad všechny nejznámější historické památky, které se v městě nad Seinou nacházejí. Vzhledem k velké časové tísni (zájezd trval od soboty do středy) se však často jednalo jen o "ochutnávku" v podobě pěšího či autokarového výletu. Téměř nikdo si však nenechal ujít zážitek vyjít či vyjet na Eiffelovku, vyfotit se v Louveru s Monou Lisou či navštívit chrám Notre Dame, baziliku Sacré-Cœur nebo se podívat do Pantheonu.Někdo ochutnal francouzskou kávu pod Vítězným obloukem, jiní dali přednost Latinské čtvrti. Mezi noční zážitky patřila např. procházka Montmartrem a návštěva Versaillí. Světla blikala i nad Moulin Rouge, náměstí Pigalle a nezbytná noční fotografie před blikající Eifellovkou z náměstí Trocadero doplnila tu denní.Prostě město světel.
Vedle kultury studenti navštívili obalářský veletrh Emballage. Veletrh patří ve svém oboru k největším ve Francii a je zaměřen nejen na obaly, ale především na výrobní technologie s nimi souvisejícími. Vzhledem k nabídce Pack Innovations se studenti mohli přehledným způsobem zorientovat i v současných trendech.K oblíbeným novinkám patřily především různé PET kegy či PET průhledné nápojové "plechovky", které si domů odvážel téměř každý účastník veletrhu.

dsc00878    dsc01316    dsc01297

dsc00972   dsc01300    dsc00933