mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Závěr studia ve škole i v terénu
index 02b
Závěr studia ve škole i v terénu Tisk Email
Pondělí, 27 Duben 2015 21:45

 

Školu navštívila designerské legenda, Jan Činčera s manželkou, který připravil přednášku na téma Obalový design, kde se soustředil především na vkus a estetická kritéria obalů. Studenti dostali i užitečné rady, jak se nepoddat podbízivému vkusu a jak lze do určité míry některé klienty i ke vkusu vychovávat.
Zajímavou, i když ne zcela obalářskou akcí, byla návštěva nedaleké Glazury. Vedle výroby keramiky, studenti mohli porovnat rozdílné specifikace tisku (sítotisk, digitální tisk) na tento odlišný typ materiálu.
V Hořovicích ve školícím centru Repromat byla pro studenty připravena velice náročná akce, která zahrnovala přednášku i praktický workshop na téma Digitální tisk. Studenti si pod vedení odborníků z praxe upravili vlastní data a naučili se tisknout na nejnovějších vícebarevných strojích HP Indigo. Vlastnoručně zvládnuté tisky budou i součástí závěrečných ABS.
V rámci externího přednáškového cyklu byla ukončena i akce BOBST - zpracovatelské stroje, určená nejenom pro studenty VOŠ, ale i 4.D SŠ. V závěrečném testu byli však starší kolegové z VOŠ přece jen lepší. V létě na pozvání firmy prostřednictvím Ing. Nykla se pojedou za novými technologiemi i krásami Švýcarska podívat 2 nejlepší studentky - Martina Rybová a Anna Šindlerová.

dsc01855   dsc01690   dsc01869