mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz O obory VOŠ obalové techniky a Střední školy ve Štětí je stále větší zájem
O obory VOŠ obalové techniky a Střední školy ve Štětí je stále větší zájem Tisk Email
Středa, 05 Říjen 2016 18:58

O obory VOŠ obalové techniky a Střední školy ve Štětí je stále větší zájem

Do školního roku 2016 – 2017 vstupuje VOŠ obalové techniky a Střední škola ve Štětí s řadou pozitivních zpráv. Tou první je podstatný nárůst zájmu o vyšší odbornou školu a to i za situace, kdy jsou vycházející ročníky ze středních škol početně velmi slabé. Vyšší odborná škola, jediná v ČR se specializací na Obalový a grafický design, přináší svým studentům ty nejnovější informace z oblastí obalového designu, profesionální počítačové grafiky na bázi 3D a CAD systémů, zaujme ale též budoucí umělce a výtvarníky. Není bez zajímavosti, že na počátku školního roku získala škola nové softwarové produkty na špičkové úrovni v ceně téměř 20 miliónů Kč. V současné době se připravuje grant, který by v následujících dvou letech měl škole přinést cca 70 milionů Kč, a to bude již na technickém vybavení opravdu znát! Škola úzce spolupracuje s klíčovými zaměstnavateli a v současné době se podílí ve spolupráci s ATOZ Group na organizaci prestižní obalářské akce OBALKO. Studenti školy tak budou moci představit své projekty před zástupci prestižních společností a určitě tím pomohou svému dalšímu profesnímu rozvoji. Sehnat zaměstnání po absolvování tohoto oboru opravdu není problém!

Učitelé školy se zúčastnili prestižní mezinárodní výstavy FachPack v Norimberku. Je totiž důležité, aby pedagogové odborných předmětů byli vždy informování o novinkách, které obor přináší.

Škola ovšem nezapomíná ani na jiné obory. Zatímco v minulosti byla první, kdo začal vyučovat obory Virtualizace a cloud computing, letos vychází s další novinkou – obor Internet of Things. Každý, kdo se v ICT pohybuje, nám dá určitě zapravdu, že taková koncepce výuky je prostě bomba!

Na poli ICT probíhá v současnosti též intenzívní spolupráce s firmou Algotech. Její produkty jsou součástí oboru ERP systémy (ŠVP Management informačních systémů) a nyní dochází k profesionálnímu školení učitelů v rámci produktu JD Edwards.

Na škole dále pokračuje úspěšný obor Design interiéru a nábytku. Vzniká řada velmi povedených artefaktů a škola se intenzivně připravuje na výstavní projekty, ve kterých chce ukázat, co umí.

V rámci učebních oborů se škole daří nejlépe za posledních 7 let. Otevřeny jsou obory Elektrikář inteligentních elektroinstalací, zámečník a truhlář. Obor zámečník je navíc vyučován tzv. duální formou ve spolupráci s významným zaměstnavatelem na trhu, firmou 2JCP. Ze všech učebních oborů je škola schopna zajistit absolventům odpovídající a slušně placenou práci.

Protože škola pokládá za klíčovou komunikaci se zaměstnavateli, účastnila se též akce TechnoDays, která se konala od 22. do 24. září na výstavišti v Litoměřicích. První ročník byl pro nás příležitostí k zamyšlení, co a jak „doladit“ na ročník následující. I tak je třeba říci, že kromě toho, že expozice školy byla bezkonkurenčně největší, byla i nejkrásnější, nejvíce různorodá, atraktivní a hravá. Předvedli jsme totiž přesně to, co jsme chtěli – moderní a atraktivní obory formou hry, která nabádá k dalšímu poznávání.

Závěrem bychom všechny čtenáře chtěli pozvat na prezentace naší školy, kde mohou získat podrobné informace ke všem vyučovaným oborům. Ve středu, 12. října nás potkáte v Mělníku na veletrhu Vzdělávání 2016, který se koná v kulturním domě. V Liberci na veletrhu Educa, kde v loňském roce škola vyhrála soutěž o nejlepší stánek, se budeme prezentovat od 13. do 15. října. Na prestižní obalové akci OBALKO v Praze pak od 13. do 14. října. V Litoměřicích nás najdete v kulturním domě 16. listopadu. Ale pokud nás chcete vidět naživo, neváhejte a přijďte 1. listopadu na den otevřených dveří přímo do naší školy.