mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Střední škola Studijní obory Informační technologie

Hlavní menu

Úvodní strana
Základní informace, kontakty
Vyšší odborná škola
Střední škola

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/doc/www.skolasteti.cz/www/joomla/modules/mod_mainmenu/legacy.php on line 50

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/doc/www.skolasteti.cz/www/joomla/modules/mod_mainmenu/legacy.php on line 51
Studijní obory

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/doc/www.skolasteti.cz/www/joomla/modules/mod_mainmenu/legacy.php on line 50

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/doc/www.skolasteti.cz/www/joomla/modules/mod_mainmenu/legacy.php on line 51
Učební obor Truhlář
Výchovné poradenství
Virtuální prohlídka školy
Svářečská škola
Ubytování, stravování
 
E-learning, texty
Formuláře
Fotogalerie a video
Kalendář školy
Podcasty
Rozpočet, výroční zprávy, školní řád, GDPR
 
Mapa stránek
Kontakty
OPVK - projekty školy
Dřevosymposium
Kurzy, CŽV, DVPP, rekvalifikace
Robot Artík
Kariéra, volná místa
Veřejné zakázky
Školní knihovna
Úzce spolupracujeme s Atoz Packaging
Svět balení
Packstar
progeCAD - alternativa AutoCAD ®
2JCP - spolupráce na duálně vedeném oboru Strojní mechanik - zámečník se zárukou práce
asociace českých nábytkářů
Jsme fakultní školou Přírodovědecké fakulty UJEP
Jsme akademií CISCO
Zřizovatel školy - Ústecký kraj
Informační technologie Email

Kód oboru

Název školního vzdělávacího programu

Doba studia

Zakončení

Forma

18-20-M/01

Informační technologie – počítačové sítě, virtualizace a cloud computing

4

Maturitní zkouškou

Denní

18-20-M/01

Informační technologie – webdesign

4

Maturitní zkouškou

Denní

18-20-M/01

Informační technologie – management informačních systémů

4

Maturitní zkouškou

Denní

18-20-M/01

Informační technologie – internet věcí

4

Maturitní zkouškou

Denní

Staň se špičkovým počítačovým expertem! Ovládni cloud a programuj moderní weby!
Navrhuj intranety u nás i v zahraničí!

059Jsme historicky první školou, která nabídla studijní obor IT. Registrujeme neustálý technický pokrok, a proto nabízíme vždy něco navíc. Ve čtyřletém studijním oboru IT se setkáte s odbornými předměty typu HW a SW, elektrotechnika, počítačové sítě a operační systémy, programování aj. Škola disponuje HW laboratoři. Cvičně se zde instalují operační systémy a aplikace a konfigurují sítové prvky. Škola dále provozuje certifikovanou Akademii CISCO, která ti umožní získat mezinárodně platný certifikát. Setkáš se s týmem odborníku, kteří ti předají špičkové vědomosti ze všech oblastí informačních technologií.

V rámci Počítačových sítí, vitalizace a cloud computingu jako první mezi SŠ reagujeme na potřebu výchovy profesionálu v prostředí cloudu. Cloud computing je internetový model vývoje a používání počítačových technologií, on-line aplikací, výpočetního výkonu a vzdáleného úložiště ve vztahu klient – server. Poskytujeme bezkonkurenční znalosti v oblastech, které jsou na trhu práce velmi žádané, přičemž skutečných profesionálu se nedostává.

V rámci školního vzdělávacího programu Webdesign připravíme mladé kreativce na profesionální dráhu webdesignérů. Vycházíme z dlouholeté tradice školy jak v oblasti IT a programování, tak zázemí v podobě líhne designéru a grafiku. Spojením těchto dvou světů vzniká nový vzrušující obor, po jehož absolvování budeš zvládat tvorbu jakýchkoli moderních webu.

V rámci Managementu informačních systémů zaplňujeme mezeru v oblasti informatiku ERP systému. Obor integruje a automatizuje velké množství procesu souvisejících s produkcí podniku, konkrétně se jedná o výrobu, logistiku, distribuci, správu majetku, prodej, fakturaci a účetnictví. Škola navázala spolupráci s leaderem v tomto oboru – německou společností SAP. Pokud tě zajímají počítače, chceš být profesionál s možností vysokého uplatnění na trhu práce a navíc proniknout do tajů managementu a marketingu, je tento obor právě pro tebe. Obor je vhodný i pro dívky!

Zcela novou specializací je Internet věcí. Absolvent navrhuje, sestavuje a udržuje hardware nutný pro běh zařízení IoT. Využívá operační systémy a programy, konfiguruje je, pracuje s aplikačním programovým vybavením, využívá možností počítačových sítí a přizpůsobuje je svým požadavkům, programuje a vyvíjí řešení, realizuje a udržuje základní webová řešení. Sestavuje obvody s jednodeskovými počítači a dalším příslušenstvím (senzory), které jako celek nachází aplikace v reálném životě. V současné době se jedná o nejmodernější obor v rámci informačních technologií, který má před sebou velkou budoucnost.