mapa stránek Mapa stránek  |   www.odbornáškola.cz Fotogalerie a video

Fotogalerie a videoPoslední zvonění na škole PDF Tisk Email

Žáci se postupně podle termínů maturitních zkoušky loučí se školou.... 

Celý článek...
 
ORIGINÁLNÍ EX LIBRIS Z RUČNÍHO PAPÍRU aneb tak trochu jiný workshop PDF Tisk Email

ORIGINÁLNÍ EX LIBRIS Z RUČNÍHO PAPÍRU aneb tak trochu jiný workshop

Celý článek...
 
Studenti 3. D v Mondi Bags ve Štětí PDF Tisk Email

17.února 2009 proběhla odborná exkurze studentů 3. D SŠ obalové techniky ve společnosti Mondi Bags Štětí. Studenti se seznámili s technologickými postupy, které firma používá při výrobě papírových pytlů a tašek. Vedle nejrůznějších typů konstrukce byli v rámci tiskových technik seznámeni i s přípravou tisku a flexotiskovými stroji se satelitním uspořádáním, Novoflex a Stelaflex. Oba tyto stroje se ve firmě používají na předtiskování role (pre press) u vícebarevných náročnějších tisků. Vzhledem k tomu, že firma nedávno instalovala novou supervýkonnou linku na výrobu pytlů, bylo to zároveň i první příležitost pro naše studenty seznámit se s tímto unikátním zařízením. Linka se sestává z hadicového stroje a stroje na uzavírání den pytlů. Dodavatelem byla firma Windmöller & Hölscher, která patří k nejšpičkovějším výrobcům tohoto sortimentu. Jen pro srovnání, nová linka má výkon až 350 pytlů za hodinu, což představuje cca dvojnásobný výkon stávající starší linky.

 

Mondi Bags sponzoruje školu finančně i možností dlouhodobých praxí žáků ve firmě.

 
Klauzury 2008 - vyšší studium PDF Tisk Email

V úterý, 16. prosince 2008 v 16.00 hod, proběhla vernisáž studentů 2. O a 3. O. Studenti, pod vedením ak. mal. Ivany Kubíkové, zde prezentovali své klauzurní práce, které byly hodnoceny samotnými studenty.

Z vernisáře byl pořízen záznam kabelovou televizí Štětí. Z foto není vždy patrné, jaký vtip byl využit při konstrukci obalů s druhotným využitím, proto v záznamu ak. mal. Kubíková nebo samotní studenti konstrukci svých obalů vysvětlovali.

Celý článek...
 
Ak. mal. I. Kubíková, učitelka školy, a její tvorba PDF Tisk Email

Zde naleznete tvorbu ak. mal. Ivany Kubíkové, učitelky školy.

Celý článek...
 
Budovy a interier školy PDF Tisk Email
V této fotogalerii můžete vidět budovy školy na Kostelní ul. (hlavní budova), na Pivovarské ul. (učebny, laboratoře, tělocvična) a na tř. 1. máje (dílny odborného výcviku, laboratoře, třídy).
 
Videa žáků školy PDF Tisk Email

Dole můžete shlédnout dvě z prací studentů školy. Na škole vede nepovinný předmět Audiovizuální tvorba Michal Horák,učitel školy. 

http://www.youtube.com/watch?v=CHtKof9hw7U,      http://www.youtube.com/watch?v=kuwINTOa4Ns

 
Herna pro žáky v době volna PDF Tisk Email

Na škole mohou žáci v době svého volna využívat kulečníkové stoly, šipky, stolní fotbal a PC (v Pivovarské do cca 15 hod, v Kostelní do 17 hod) s připojením na Internet.

Celý článek...
 
Šachy na škole PDF Tisk Email

Žáci školy se zúčastňují školního kola šachového turnaje. Družstvo žáků školy vyhrálo okresní kolo a postoupili do kola krajského - viz snímky. Letos družstvo školy obsadilo v okresním kole 2. místo. Šachy na škole organizuje Mgr. Vladimír Jankovský, učitel školy.

Celý článek...
 
Zájmová činnost na škole ve foto PDF Tisk Email
zde vidíte foto z různých činností na škole, ať už sportovní (volejbal, fotbal, basketba) nebo z výltů ze zahraničí a nebo foto z interiéru školy.
 
Exkurze ve sklárnách O-I Avirunion Dubí u Teplic PDF Tisk Email

I když se na Vyšší škole obalové techniky a Střední škole věnujeme především papíru a lepence, nezapomínáme ani na jiné materiály. Jedním z těchto materiálů je i sklo, tedy pro obaláře především to nápojové.

Celý článek...
 
EROTIKON - vernisáž vyšší školy v Galerii Roudnice nad Labem PDF Tisk Email

Škola v tomto roce spolupracovala s fy Neograph ve výtvarné soutěži pro studenty na téma Erotika. Studenti měli čerpat z knihy Tomáše Paula EROTIKON z nakladatelství Filigrán a diváci mohou vidět výsledek této spolupráce.
Práce studentů komentoval ředitel školy Ing. Jan Langthaler a vedoucí prací Ing. Irena Štyrandová, učitelka školy.

Představení knihy uspořádala Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem v září 2007. Výstavu uvádí nakladatel a jednatel firmy Neograph JUDr. Vladimír Sitta, MBA a PhDr. Miroslava Hlaváčková, ředitelka galerie.

 

 

 

 
Exkurze studentů vyšší školy v Mondi Bags Štětí PDF Tisk Email

Na začátku prosince 2008 škola pořádala v rámci předmětu Obalové a tiskové techniky exkurzi pro studenty 2.O VOŠ v provozu Mondi Bags. Studenti se seznámili s technologií výroby nejen pytlů, ale i papírových tašek. Vedle vlastní výroby těchto typů papírových obalů jsme se na exkurzi věnovali i tisku, v tomto případě flexotisku. Tato část zahrnovala montáž štočku na sleeve či u větších zakázek použití gravírovaného návleku, problematiku výběru a čištění rastrovaných válců i vlastnímu vícebarevnému tisku satelitním způsobem na strojích Novoflex a Stelaflex.

 
Přednáška ing. M. Brumovského z Al Invest PDF Tisk Email

Na téma hliník v obalové technice a jeho využití byla přednáška ředitele divize Obaly, společnosti Al Invest, Ing. M. Brumovského.

Celý článek...
 
Ruční papír aj. s ing. I. Štyrandovou PDF Tisk Email
V následující galerii naleznete některé práce studentů vyšší školy a žáků střední školy, které byly vytvořeny pod vedením ing. I. Štyrandové. Ing. I. Štyrandová vedla žáky k výrobě ručního papíru a také ke zpracování artefaktů, které byly využity k výzdobě interiérů firem, v tomto případě v SCA Jílové u Děčína a SCA v Boleticích.
 
Návštěva Zwingeru v Drážďanech PDF Tisk Email

Studenti vyšší školy navštívili 25. 11. 2008 Zwinger v Drážďanech.

Celý článek...
 
Práce studentů s ak. mal. I. Kubíkovou PDF Tisk Email
V následující galerii naleznete práce studenzů a žáků školy s ak. mal. I. Kubíkovou, která se na škole věnuje grafice, obalovému designu a možnostmi recyklace materiálů.
 
Vernisáž školy v galerii v Litoměřicích PDF Tisk Email
Studenti vyšší školy uspořádali pod vedením učitelů ing. I. Štyrandové a Mgr. Lenky Landsdorfové Vernisáž školy v galerii v Litoměřicích. Návštěvníci se mohli seznámit s artefakty z papíru, kartonů nebo lepenek a různým zpracováním ručního papíru.
 
Světový úspěch studentů školy s jejich obalem PDF Tisk Email

Absolventská práce studentů Vyšší odborné školy obalové techniky ve Štětí získala prostřednictvím fy Servisbal Dobruška 1. místo v soutěži Obalroku v kategorii Displej v soutěži, které pořádá obalová asociace SYBA ČR. Navíc tato práce získala mimořádné ocenění obalové aociace.

Displej na skupinové balení brambůrků s názvem Slovácký erteplíček (s podtitulkem “Šak zobni”) byl přihlášen také do světové soutěže obalů World Stars, kterou pořádá World Packaging Organisation (Světová obalová organizace).

Porota soutěže zasedala v říjnu 2002 v Tunisu a práce postoupila ze 300 obdobných prací v kategorii Food (potraviny) do 4 nejlepších na cenu prezidenta WPO!

Celý článek...
 
Záplavy v roce 2002 ve Štětí a škola PDF Tisk Email

V létě 2002 postihly školu záplavy, které se podařilo zvládnout velkým úsilím zaměstnanců školy, absolventů školy, jejich přátel, města Štětí a dalších obětavců.

Škola měla zaplavené sklepy a první patro do výše cca 1m špinavou a chemicky agresívní vodou z Labe.

Postupně se podařilo, s pomocí prostředků Ústeckého kraje, města Štětí a sponzorů (viz tabulka), obnovit interiér školy a doplnit některé vybavení učebními pomůckami.

Celý článek...
 
Úspěch studenta školy na Emballage 98 v Paříži PDF Tisk Email

Po úspěchu Jana Truhláře, studenta SOŠ a VOŠ obalové techniky ve Štětí, v soutěži Obal roku 98, dosáhl další student této školy významného, tentokrát mezinárodního, úspěchu.

Filip Činčera, student 3. ročníku Vyšší odborné školy obalové techniky ve Štětí, se dostal do finále mezinárodní soutěže pari Emballage, která se konala při příležitosti největší obalářské výstavy Emballage 98 v Paříži.

Jeho obal The Little Ark pro kosmetiku získal i finanční odměnu 1500 francouzských franků, které Filip Činčera využil na cestovní výdaje právě na výstavu do Paříže.

Celý článek...
 
První výstava školy (Embax Print Brno 93) PDF Tisk Email

Celý článek...